hydrolat z drzewa herbacianego

Kosmetykinaturalne – pożytek hydrolatów

hydrolat do ciała

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są z rozkoszą użytkowane, albowiem mało w nich sztucznych akcesoriów, konserwantów, pigmentów i szkodliwych substancji. Sprzyjają do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo wnikają w cerę i poprawnie ją odżywiają.

naturalny hydrolat lawendowy

Czy warto stosować hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa lub roślinna, a adekwatnie element uboczny, który powstał w wyniku produkcji olejków eterycznych. Te kosmetyki naturalne można używać jako toniku do twarzy lub ewentualnie dodawać go do wytwórczości domowych środków pielęgnacji. Nadają się głównie dla skóry wrażliwej, ponieważ hydrolat działa o wiele delikatniej od samych olejków eterycznych. Bardzo dobrze łagodzi cerę po depilacji bądź gojeniu. Wolno nim rozcieńczyć szampon, czy dodać do płukanki do włosów w celu zintensyfikowania działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat można naznaczyć krem do twarzy używany na co dzień. Uprości to rozprowadzanie go na cerze oraz zapobiegnie zatykaniu porów. Wykorzystuje się ich też do mieszania maseczek w proszku bądź rozpuszczania peelingów.

Jakie są atuty hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie odnawiające

Są one wybitnie delikatne, wolno je stosować bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczania. Hydrolaty wypada przystosować według ukochanego zapachu lub też właściwości rośliny, z której powstały.

naturalny hydrolat borowinowy

Kosmetyki naturalne a otoczenie
Osoby używające preparatów naturalnych troszczą się nie jedynie o własną cerę, jednakowoż oraz o przyrodę. Tego typu towary do pielęgnacji nie są testowane na zwierzakach a ich produkcja nie zagraża otoczeniu.