Jeśli denerwujesz się na podwyżki cen benzyny, być może raczysz zainteresować się tym tematem, że istnieje opcjonalny sposób na tankowanie samochodu, który jest poprawniejszy dla otoczenia, dla silnika i dla budżetu, albowiem kosztuje blisko połowy cena benzyny oraz oleju napędowego.

Montaż gazu w samochodzie Kraków

Chodzi o gaz. W obliczu tych licznych zalet nasuwa się zapytanie, czy faktycznie należałoby przebudować pojazd pod tym kątem? Spójrzmy!

Przerobienie auta na gaz – profity
Główną zaletą konwersji samochodu jest redukcja cen paliwa, którą można obniżyć o około 40%. Wynika to z faktu, że LPG podlega znacznie niższemu zużyciu paliwa niż benzyna oraz olej napędowy i chociaż jest mniej wydajny (około 15% do 20%) – redukcja wydatków z nawiązką to rekompensuje.

Warsztat samochodowy Kraków

Jeśli przekształcisz pojazd, będziesz mieć prawo do obniżenia podatku drogowego, albowiem państwo sprzyja takim rozwiązaniom, z racji tego, iż gaz paliwo spalające się w sposób czystszy. Spalając się wytwarza mniej cząstek ciągle korzystających z oferty naszej firmy, a wobec tego może faktycznie przedłużyć żywotność dużej grupy silników.

Ponadto wozy napędzane LPG wydzielają:
•    14% mniej emisji CO2 aniżeli auta benzynowe,
•    10% mniej niż silniki diesla,
•    wytwarzają 50% mniej tlenków azotu aniżeli benzyna,
•    wytwarzają 20% mniej tlenków azotu aniżeli olej napędowy.

Jak w takim razie widać są ściśle mówiąc niemało lepsze dla środowiska. Tym o wiele bardziej, jeśli jeździsz jednym z mniej oszczędnych aut, spostrzegasz dzisiaj wyraźnie, że zdecydowanie warto rozważyć konwersję wehikułu na gaz. Te wszelkie wyżej wymienione dowody przemawiają za tym w dosadny sposób.